Gönderen Konu: Azeros ve Askerleri Geliyor...!  (Okunma sayısı 387 defa)

Almaren

• Yönetici
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Azeros ve Askerleri Geliyor...!
« : Şubat 16, 2018, 03:14:23 ÖÖ »
Azeros ve askerleri geliyor...!

Rita krallığı günün ilk ışığı ile birlikte inanılması güç bir dedikodunun etkisinde uyandi.Krala henüz haber verilmemişken köylü halkın kendi içinde gruplaştığı haberi ulaştı saraya. Bu haberle birlikte Lord Redolph yancıları telaşlı kralın düşmesini isteyen kesim belli etmesede neşeliydi.

Peki gerçekten o gece sarayda ne olmuştu ?

Olay krala intikal etmeden sarayda geniş çaplı bir araştırma yapıldı ve insanların söylediği bir felaketin başlangıcı olabilirdi. Görgü tanıklarının söyledikleri şöyleydi; Karanlıktı ama bizden büyük oldukları kesin, onlar bizim ırkımızdan değiller korku saçıyorlar, Onlar tanrının yolladığı savasçılar olmalı kralın yanlış yaptığı şeyler olmalı..

Kesinlikle insan ırkının başarabileceği türden bir şey değildi saraydaki telaş artıyor köydeki gruplar saraya doğru hareket ediyorlardı. Toplanan bilgiler krala ulaştırıldı duyduklarına inanamayan Lord Redolph adeta buz kesmişti. Kafasını olumlu yönde salladi ve şu sözleri sarf etti; Biliyorum telaşlısınız sanırım sizlere bunu anlatmam gerek dedi, arkasını dönerek eski tozlu bir kitap aldı eline ve üfledi. Bir yandan sayfaları karıştırırken bir yandan da anlatıyordu; Babam bana bu diyarlardan kovulan o büyük insana korku salan orklari anlatmıştı biri onlari girdiği delikten çıkarmış olmalı dedi. Bu belayı başımızdan def etmek için büyük bir ordu var dedi.

Kral harap halde olan hazine dairesine baktı ve bu bizim son görevimiz diye ekledi. Sarayda ki tüm askerleri toplayin bize dogru gelen köylüleri saflarimiza ekleyemezsek bir daha gelirler ve her yeri yerle bir ederler dedi. Saraydan yola çıkan askerler köylüleri karşılamak için önlerini kestiler. Köylüler isyan edercesine bagirirken kral herkesi susturdu ve o son konusmasini yapti.

Ne kadar zor durumda oldugunuzu anliyorum bu basimiza gelen felaketten kurtulamazsak ne siz bir daha çocuklarınızı görebilirsiniz nede ben halkımı o yüzden beni dinleyin onları tanıyan ve nasıl yenecegimizi bilen bir tek ben varım bana güvenmelisiniz başarırsak istediginiz gibi görevimi birakacagim diye ekledi. Köylüler olayın şaskınlıgını üzerlerinden atamadıkları için askerlerin verdikleri okları ve kılıçları kuşanıp Britain'e dogru yola koyuldular.Cuma akşamı saat 22:00'da 300 kisilik ork sürüsü ve liderleri Azeros'un Britain Köprüye intikal etmesiyle Rita kralliginin gelecegini belirleyen savaş başlayacaktır.Eger bu savaşı kazanamazsan Rita halkının sonu yaklaşacaktır ancak bu savaş kazanilirsa Azeros'un içerisinden Tüm Rita halkini zengin yapacak ganimetler elde edilecektir.Haydi Rita Cuma saat 22:00'da Britain Köprüye!